Przewodnik po Tunezji

Dziś jest: Środa, 31 maja 2023, Imieniny: Anieli, Kamila
Promocje i ogłoszenia »

Tunezja

2009-08-03

Przewodnik po Tunezji

Republika Tunezji to państwo położone w Afryce północnej nad Morzem Śródziemnym. Graniczy z Algierią i Libią. Od strony południowej Tunezję otaczają wielkie przestrzenie Sahary. Północna Tunezja to tereny równinne, wzgórza i doliny.


Republika Tunezji to państwo położone w Afryce północnej nad Morzem Śródziemnym. Graniczy z Algierią i Libią. Od strony południowej Tunezję otaczają wielkie przestrzenie Sahary. Północna Tunezja to tereny równinne, wzgórza i doliny. Przez środek kraju biegną z południowego zachodu na północny wschód pasma wzniesień, które ciągną się od wschodniego krańca Atlasu. Wzgórza te porośnięte są wiecznie zielonymi lasami.

Tunezja jest krajem muzułmańskim więc jakkolwiek spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione (także w lokalach gastronomicznych nie posiadających licencji na jego sprzedaż). Należy unikać spożywania pokarmów, picia napojów oraz palenia papierosów w ciągu dnia na ulicach przez cały ramadan, czyli święty miesiąc postu.. Kobiety nie powinny nosić zbyt swobodnych ubiorów w miejscach publicznych, m.in. na bazarach czy w pobliżu meczetów, a także w miejscowościach rzadko odwiedzanych przez turystów.

W czasie trwania świąt religijnych, szczególnie pierwszego dnia święta, zamknięte są wszystkie sklepy, restauracje i urzędy. W drugi dzień świąt otwarte są niektóre restauracje i duże sklepy samoobsługowe.

Najlepszy okres na wycieczki do Tunezji to wiosna między połową marca a połową maja (wówczas zaczynają się upały). Lipcowo-sierpniowe upały najlepiej spędzać plażując na wybrzeżu, podczas gdy wycieczka w głąb pustyni przyjemna jest w listopadzie (w wakacje w zasadzie tylko nocą).

Najszybciej do Tunezji można dotrzeć samolotem. Z Polski jedyne bezpośrednie rejsowe połączenie z Tunisem zapewnia Tunis Air (dwa razy w tygodniu na trasie Warszawa - Tunis). Można także trafić na korzystne oferty z przesiadką. Można także wykupić lot czarterowy. Samoloty czarterowe wylatują z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Do Tunezji można także dotrzeć promem. Całoroczne połączenia promowe łączą Tunis z Włochami i Francją. Latem lepiej wcześniej zarezerwować miejsca. Promy pływają na trasach: Genua-Tunis (CTN), La Spezia-Tunis (Linee Lauro), Neapol-Tunis (Linee Lauro), Trapani-Tunis (Linee Lauro, Tirrenia Navigazione), Marsylia-Tunis (CTN, SNCM), Bastia-Tunis (SNCM). Szczegółowych informacji udzielają przedsiębiorstwa promowe: SNCM , CTN, Tirrenia Navigazione i Linee Lauro.

Przed wyjazdem należy się ubezpieczyć przynajmniej od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Osobom pragnącym spędzić wczasy w Tunezji zaleca się szczepienia ochronne przeciwko polio i tężcowi oraz żółtaczce typu A i B. Opieka lekarska w jest na dobrym poziomie, działają tu liczne państwowe i prywatne ośrodki zdrowia. Przy niewielkim urazie wystarczy wizyta w infirmerii (gabinet lekarsko-pielęgniarski).

Ambasada RP
5, Impasse No 1, Rue de Cordoue, 2092 El Manar I, Tunis
tel. (+0216) 71 873 837, 71 874 843, fax. 71 872 987
e-mail: amb-pologne@email.ati.tn

By Oblatywacz
Source: http://www.albercik.pl/
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014